IMG_4144

Atceres pasākums „Baltijas ceļam – 25” Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā

23. septembrī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā notika atceres pasākums „Baltijas ceļam – 25”. Pasākumu ievadīja Skolēnu pašpārvaldes vadītājas 12. klases skolnieces Baibas Bērziņas emocionāli izpildītā “Dziesma par spēli”, kam sekoja viņas uzruna klātesošajiem – visiem skolas skolēniem un skolotājiem.
Skolas saime iepazinās ar UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas sagatavoto metodisko atbalsta materiālu-prezentāciju „Baltijas ceļš – ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”, ko komentēja 12. klases skolnieki Baiba Bērziņa un Jānis Stūrītis. Prezentācijas norisi tehniski nodrošināja 11. klases skolēns Gints Graudiņš. Baiba un Jānis atgādināja notikumus pirms 25 gadiem – 1989. gada 23. augustā, kad Igaunijas, Latvijas un Lietuvas aptuveni divi miljoni iedzīvotāju, sadevušies rokās, vienojās kopīgā akcijā, pieminot 50 gadus kopš Molotova – Ribentropa pakta parakstīšanas, un prasot to starptautisku atzīšanu. Baltijas ceļš kļuva par vēsturisku simbolu nevardarbīgas akcijas spēkam. Pašlaik Baltijas ceļa dokumentārais mantojums ir iekļauts UNESCO “Pasaules atmiņas” starptautiskajā reģistrā. Prezentācijas laikā tika atskaņota dziesma „Atmosties, Baltija” visās trijās valodās – latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Jānis prezentāciju noslēdza ar savu aicinājumu – nebūt vienaldzīgiem un mīlēt savu zemi – Latviju.
Pasākuma laikā meiteņu ansamblis izpildīja dziesmas „Dzimtā valoda” un „Saule, Pērkons, Daugava”. Emocionālo noskaņojumu radīja arī 11. klases skolnieces Lāsmas Harkinas veidotais noformējums zālē.
Starp Gaujienas vidusskolas skolotājiem ir arī Baltijas ceļa dalībnieki. Savās atmiņās dalījās skolas direktore Ieva Zariņa un skolotāja Ausma Valtere. Vēstures skolotāja klātesošos iepazīstināja ar novadpētnieka – skolotāja Harija Grāvja atmiņām, kā gaujienieši piedalījās Baltijas ceļā pirms 25 gadiem.
Pasākuma noslēgumā tika organizēta Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas un Gaujienas internātpamatskolas skolēnu un skolotāju akcija – „dzīvā ķēde” uz Gaujienas ceļa, kurai pievienojās arī Gaujienas iedzīvotāji. Tas bija mirklis iejušanās, kā tas varēja būt pirms 25 gadiem. Stāvot ķēdē, skolēni arī saņēma uzdevumu – nodot no viena ķēdes gala līdz otram divus teicienus – Mēs gribam dzīvot brīvā Latvijā un Mīli savu tēvu zemi! Teicienus saņemot, noslēdzās akcija veltīta Baltijas ceļam.

SAM_3908 IMG_4144 IMG_4133 IMG_4124 IMG_4115